AXEON KDF55/GAC-45-10 Carbon Filter Cartriidge, 4.5 Inch x 10 Inch
The 200678 AXEON KDF55/GAC Filter Cartridge offers bacteriostatic properties and is effective in removing chorine, lead, cadmium, arsenic, as well as many more contaminates which can appear in feed water. The KDF55/GAC is available in standard 2.5" and 4.5" diameters and lengths measuring 10" or 20".
Specifications
  • Diameter: 4.5"
  • Length: 10"
  • Contents: Granular Activated Carbon and KDF55
  • AXEON Part Number: 200678
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications
  • Diameter: 4.5"
  • Length: 10"